Discord Sunucu Kuran Botlar indir ekle

Discord Sunucu Kuran Botlar indir ekle

Discord sunucu kuran botlar; Discord botlarının ne olduklarını anlatarak, onları sunucunuza ekleyerek nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. 250 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Discord, ücretsiz olarak kendi sunucunuzu oluşturabileceğiniz, farklı kanallarda düzenleyerek tüm katılımcılar arasında sohbetler düzenleyebileceğiniz bir iletişim platformudur.

Discord botlarının tam olarak ne olduğunu mümkün olan en basit şekilde açıklayarak başlayacağız ve genel olarak onlarla yapabileceğiniz şeylerden bahsedeceğiz. Ardından bu botları sunucunuza ekleyerek nasıl kullanabileceğinizi kısaca anlatacağız.


 

Discord Botları Nedir?

Discord sunucu kuran botlar, sunucunuzdaki diğer kullanıcılarla basit etkileşimler veya biraz daha karmaşık görevler gibi farklı türdeki işlemleri otomatik olarak gerçekleştirmek üzere programlanmış küçük bir programlardır. Pek çok türü ve genellikle belirli bir işlevi vardır, bu nedenle ne elde etmek istediğinize bağlı olarak ilgili programı yüklemeniz gerekir.

Elle yapmayı çok sıkıcı bulduğunuz şeyler varsa, bu botun bu rutin işleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde, sunucunun kanalı veya katılımcıları ile belirli otomatik etkileşimler için veya sadece eğlence için ayarlayabilirsiniz.

Botların birçok işlevi vardır. Örneğin çok büyük bir sunucuya giriş yapıp, sizi otomatik olarak karşılayan veya size kuralları hatırlatan bir bota sahip olmak oldukça normal olabilir. Ayrıca, belirli kelimeleri söyleyen veya sık sorulan soruları yanıtlayanları atan, konuşmaları yöneten botlara da sahip olabilirsiniz.

Müzikleri, simgeleri, gifleri ve hatta videoları sohbetlere entegre edebilen, farklı oyun türleri sunan veya özel komutları etkinleştirmenize izin veren daha eğlenceli başka botlar da vardır. İşlevleri onları yaratanların hayal gücü kadardır, bu yüzden birçok çeşidini bulabilirsiniz. Sunucu yöneticileri bot ekleyebilir. Botları ekleyenlerin düzgün çalışacak şekilde yapılandırması gerekir.


 

Discord'a Bot Ekleyin

  • Discord sunucu kuran botlar ile sunucunuza eklemek için bu botların kurulu olduğu üçüncü parti sayfalardan yapmanız gerekecektir.

  • En popüler olanlardan bazıları Discord'daki Botlar, Discord Bot Listesi veya Carbonitex'tir.

  • Tavsiye olarak arama motorunuzda size benzer aramalarla hizmet veren Discord Botlarını ve diğerlerini de bulabilirsiniz.

  • Bot indirme sayfalarından birine girdikten sonra, ilerlemek için iki seçeneğiniz vardır.

  • Aradığınız belirli işlevselliğe sahip bir tane bulmak için bot dizinini kontrol etmek veya arama motorunu kullanmanız gerekir.

  • Arama motoru ile terimler veya kelimeler bulacaksınız. İlgili botları bulabileceğiniz ve farklı kategori türlerini de bulabileceğiniz durumlar da vardır. Sonrasında yüklemeyi yapabilirsiniz. Discord için https://iyismm.com/ sitesinden bilgi alabiliriz.