Instagram’da Belirli Kişilerin Yorumları Nasıl Engellenir?

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcılar günlük hayatta yaptığı birçok şeyi internette paylaşıyor. Hatta bazı kullanıcılar yaptığı tüm rutin işleri saniye saniye paylaşmakta. Bu nedenle kullanıcılar çoğu zaman istemediği yorumlarla karşılaşmak zorunda kalıp canlarını sıkabiliyorlar.

Instagram Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor?

Instagram uygulaması dünya genelinde 1milyar kullanıcıya ulaşarak en popüler sosyal medya uygulaması oldu ve 3. sırada yerini aldı. Türkiye de ise bu rakam 38 milyon olmakla birlikte en popüler kullanan ülkeler arasında 6. sırada yer alıyor.

Instagram Kullanıcısı En Çok Olan Ülke Hangisidir?

Instagram uygulamasında en fazla kullanıcısı olan ülke Amerika Birleşik Devletleridir. Amerika Birleşik Devletleri 120 milyon kullanıcısıyla Instagramı en çok kullanan ülke olarak 1.sırada yerini almıştır.

Eski Sürüm de Instagram’da Yorum Engelleme Nasıldı?

Güncelleme gelmeden önce Instagram da paylaşılan resimlerde yorum kapatma özelliği kullanıcının tüm takipçilerini kapsıyordu. Bu durumda hesabın sahibi yorum yapmasından rahatsız olduğu takipçilerinin istemediği yorumlarına maruz kalıyordu. Yorumları tüm takipçilerine kapattığın da ise rahatsız olmadığı ve yapılacak tüm yorumlardan da mahrum kalıyordu. Instagram, kullanıcılarının bu sorununu çözdü ve artık kullanıcılar Instagram da vakitlerini daha kaliteli geçirebilecek.

Instagram’da Yeni Sürümde Hangi Değişiklikler Oldu?

Yeni gelen güncellemeyle artık kullanıcı, resimlerine yorum yapmasını istemediği takipçilerin yorumlarını resimlerinin altında görünmemesi için kısıtlayabilecek. Özgürce ve rahatsız olduğu kişilerin yorumları olmadan, sosyal medyanın tadını çıkarabilecek.

Instagram’da İstenmeyen Kişilerden Gelen Yorumlar Nasıl Kısıtlanır?

Yeni gelen güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar istediği yorumları ve yorum yazabilecek kişileri filtreleyebilmekte. Kısaca nasıl yapıldığını aşağıda gösterelim:

 • İnternet bağlantınızdan emin olun.
 • Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulamada ki ayarlar kısmına basın.
 • Ayarlar kısmından gizlilik kısmına girin.
 • Gizlilik yazan bölümün içerisinde yorumlar kısmına tıklayın.

Şimdi ekranınıza Şu Kişilerin Yorumlarını Engelle butonu gelecektir. Üstüne basıp resimlerinize yorum yapmasını istemediğiniz arkadaşlarınızı engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişilere kesinlikle bildirim gitmemektedir. Engellenen kişiler yaptığı yorumları sadece kendileri görebilir ve engellendiğinden haberi olmaz.

Böylelikle yapılan yorumları kullanıcı kendi imkanlarıyla süzmüş olacak ve istemediği yorumlarla karşılaşmayacak. İstenmeyen yorum yapan kişi takip ettiği hesaba baktığında yorumlarını görebilecek fakat hesabın sahibi ve diğer takipçileri bu yorumları göremeyecektir.

Türkiye'nin En İyi Sosyal Medya Marketine Hoş Geldiniz!

Yeni Servisler ve Güncellemeler:

 

✔ Youtube Combo Paket kategorisi yayında! Tek bir pakette %100 Türk abone, yorum, beğeni ve izlenme! İndirimli tanıtım paketi aktif!

❤ Telegram kanalımız yayında! Anlık indirim kuponları ve yeni servis duyuruları için aramıza katılın: t.me/iyismm

 Instagram %100 Türk aktif takipçi servisi yenilendi. Kaliteyi test etmeniz için 100 takipçili deneme paketi aktifleştirildi

❤ Yurtdışı ödeme yöntemi eklendi. Visa veya Mastercard ile yurt dışından ödeme yapabilirsiniz.

Yeni %70 Türk Youtube abone servisi aktif. Düşüş yok!

 

Youtube
Başlangıç Paketi [Tanıtım Fiyatı]
 • 100 Türk Abone
 • 100 Türk İzlenme
 • 30-50 Adet Olumlu Türk Yorum
 • 50-70 Adet Türk Beğeni
 • Hepsi Türk ve Gerçek Kullanıcılar!
 • Videonuz Organik Şekilde Etkileşim Alır
 • 3D Güvenli Ödeme
150.00₺99.00₺
Satın Al
3 Dakika Önce