İnstagram Hesap Çalmanın Cezası ne kadar ?

İnstagram Hesap Çalmanın Cezası ne kadar ?

İnstagram Hesap Çalmanın Cezası Sosyal profillerinizde istenmeyen sürprizlerden kaçınmak için bazı ipuçları vardır. Sosyal ağlarımızda paylaştığımız her şey bir bakıma hayatımızın bir tür günlüğüdür. Sosyal medyada sağladığımız ve sakladığımız tüm bilgiler, hayatımızın her alanında bize kişiselleştirilmiş çözümler sunmak için kullanılıyor. Bu yüksek değerli verilerin tümü çift taraflı bir soymayı bünyesinde barındırır. Bilgi Güçtür. Bu da siber suçluların zihinleri için bir mıknatıs görevi görür. Bu nedenle, bilgisayar korsanları fidye karşılığında finansal kazanç elde etmek için hesapları hacklemek veya kontrolü ele geçirmek için büyük çaba harcarlar. Yapılan hacklerin İnstagram hesap çalmanın cezası olarak bir karşılığı da oluyor.

Hesaplarınızın Saldırıya Uğramasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

  • Cihazınızda, mobil uygulamalarınızın sorunsuz çalışmasını izleyen yerleşik bir virüsten koruma yazılımı varsa, bilgisayar korsanlarını sizden uzak tutar.

  • Bununla birlikte, birçok kişi risklerden kaçınmak için sosyal ağlarındaki bilgileri gizlememeye karar verir.

  • Sosyal ağlarınıza eriştiğiniz şifreleri periyodik olarak değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

  • Hepsi için aynı şifreyi kullanmamanız da çok önemlidir. Siber suçlulardan biri hesabınıza girerse diğer hesaplarınızın hepsine erişebileceklerini unutmayın.

Giderek daha fazla depolama kapasitesine sahip telefonlarımız ve bilgisayarlarımız olmasına rağmen, sosyal ağlarımızda giderek daha fazla bilgi barındırıyoruz. Bu anlamda sosyal medya gündemimiz bazen telefon rehberimizden daha önemli oluyor ve Facebook'ta arkadaşlarımızla yaptığımız tüm etkileşimler hayatımızın bir haritasını oluşturabiliyor.


 

Hesaplarınızın Saldırıya Uğramasının Dezavantajı

Hesaplarınızın saldırıya uğramasının dezavantajı, birisi sosyal ağlarımızdan herhangi birini hacklerse, itibarımızı tehlikeye atması veya bize şantaj yapmak için kişisel bilgilerimizi elde etmenin dışında yıllar içinde yaptığımız tüm fotoğrafları ve yorumları da kaybetmemize neden olabilir. Sadece bu da değil, bağlantılarımız ve arkadaşlarımız gündemsiz kalacaktır. Başka bir deyişle, anılarımızın ve kimliğimizin önemli bir bölümünü elimizden alacaklardır. İnstagram hesap çalmanın cezası adı altında bu gibi suçlar ilgili tedbirler her gen gün artmakta ve cezalar uygulanır durumdadır.

Birçok kişi videolarına reklamlar koyarak sosyal medyalarında yayınladıkları şeylerden geçimini sağlıyor. Hesapların herhangi birinin saldırıya uğraması, sosyal ağlar üzerindeki tüm etkilerin otomatik olarak kaybedilmesi ve çoğu durumda çok önemli bir ekonomik gelir kaynağının kaybedilmesi oluyor.

Sosyal ağlar, her birinin sahip olduğu takipçi sayısına bakılmaksızın, son derece hassas kişisel bilgileri depolar. Bu nedenle bu bilgilerin güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. İnstagram hesap çalmanın cezası için https://iyismm.com sitesinden bilgi alabiliriz.