İnstagram stalkci virüsü nasıl temizlenir?

İnstagram stalkci virüsü nasıl temizlenir?

İnstagram stalkci virüsü nasıl temizlenir? Herhangi bir tür İnternet bağlantısı bizi virüs kapma riskine sokabilir çünkü kötü amaçlı dosyalar cihazlarımıza bu şekilde indirilir. Sosyal medya da bunun bir istisna değildir. Bu yazımızda Instagram virüsü olarak bilinen şeyden bahsedeceğiz. Cihazlarınızı sadece elektronik cihazlarınızın sistemlerine değil, aynı zamanda gizliliğinize ve güvenliğinize de çok zararlı olabilecek sanal tehditlerden korumak için bilmeniz gereken çok önemli bilgiler vardır.

Instagram Virüsü Hakkında

İnstagram stalkci virüsü nasıl temizlenir? "Instagram virüsü" terimi genellikle Instagram'da yayılan kötü amaçlı yazılımları belirtmek için kullanılır. Virüsler, bir kez tıklandıktan sonra kullanıcıları bazen kurbanlarını şifrelerini ve diğer gizli bilgileri paylaşmaları için kandıran sahte web sitelerine yönlendiren gönderilerin ve mesajların bir parçası olarak dahil edilir.

Instagram Virüsünüz Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Instagram virüsünün iki belirgin belirtisi vardır; Birincisi, şüpheli gönderileri ve mesajları görmeye başladığınız zamandır. İnstagram stalkci virüsü nasıl temizlenir? Bu gönderiler doğrudan feed'inize gönderilirse, size veya başka birine kesinlikle virüs bulaşmış olma ihtimali vardır.

Instagram virüs bulaşmasının ikinci açıklayıcı işareti, şifre ve e-posta adresi gibi kullanıcı kimlik bilgilerinizin bilginiz olmadan değiştirilmesidir.


 

Instagram Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabınızda şüpheli bir hareket olduğundan şüphelendiğinizde yapılacak ilk şey hemen şifrenizi değiştirmenizdir. Bu, hesabınızın spam için kullanılmasını önleyecektir.

Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek için:

  • Profilinize gidin,

  • Menüye girin ve Ayarlar> Güvenlik> Şifre'ye tıklayın

  • Sonrasında, şifrenizi değiştirin,

  • Instagram hesabınıza erişemiyorsanız, Hacked Instagram Hesapları Yardım Sayfasına gidin.

  • Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalara verdiğiniz tüm izinleri iptal edin. Hiçbir uygulama sizin adınıza yayın yapamaz.

Son olarak, Instagram virüsü bilgisayarınızda başka problemlere neden olmuş olabileceğinden, bilgisayarınızı Outbyte Antivirus gibi premium bir yardımcı programla taramalısınız. Bu nedenle, Instagram hesabınızdan virüsü kaldırabilseniz bile, PC veya telefon gibi diğer kötü amaçlı yazılım varlıklarının cihazınızda kalması muhtemeldir. Kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü, en iyi PC onarım aracıyla çalışır, çünkü virüs içerebilecek tanımlama bilgilerini ve gereksiz dosyaları kaldıracaktır. Onarım aracı, RAM'i optimize ederek ve bozuk kayıt defteri girdilerini onararak makinenizin performansını artırma konusunda ek bir yeteneğe de sahiptir. İnstagram stalkci virüsü için gerekli daha fazla bilgiyi https://iyismm.com/ sitesinden bilgi alabiliriz.