Spotify’den Nasıl Para Kazanılır?

Spotify’den Nasıl Para Kazanılır?

Spotify’den Nasıl Para Kazanılır? Spotify dünyada en fazla kullanılan müzik platformları arasında yer alıyor. Burada hem standart hem de Premium kullanıcılar kendilerine göre müzik çalışmaları gerçekleştirebiliyorlar. Spotify müzik dünyasına farklı bakış açısı kazandıran platformlar arasında yer alıyor. Hem eğlenceli hem de para kazandıran bir platform olması Spotify’i gittikçe daha da popüler bir hale getiriyor. Bu nedenle de bu platform hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. Spotify’den nasıl para kazanılır sorusu da bu bakımdan önemli sorular arasında bulunuyor.

Bu platformda yalnızca amatör olarak müzik ile ilgilenenler bulunmuyor. Aynı zamanda profesyonel müzik şirketleri de yer alıyor. Platform üzerinde profesyonel müzik şirketlerinin bulunması da müzik ile ilgilenen kişilerin yolunu açan bir durum oluşturuluyor. Özellikle bu platformdan para kazanmak isteyenler için son derece yüksek avantajlar ortaya çıkarıyor.


 

Spotify Para Kazanma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Spotify’den nasıl para kazanılır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu platform hakkında bilmeniz gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Bu noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Spotify kullanıcıları arasında standart olan kullanıcıların para kazanma şansı yoktur.

  • Premium üye olmak da para kazanmak için yeterli değildir. Bunun için kendi müziğiniz olması gerekiyor.

  • Müziğinizin detayları incelendikten sonra bir müzik şirketi tarafından kabul edilmeniz gerekiyor.

  • Müzik şirketleri olmadan platforma müzik yüklemek mümkün değildir.

  • Spotify hiçbir zaman kullanıcılarla muhatap olmaz. Bunun yerine şirketlerle muhatap olur.

  • Uygulama yönetimi kişilerin kazançlarını şirketlerine ulaştırır ve şirketler de kendi kazancını aldıktan sonra paranızı sizlere teslim eder.

Bu şartlar dâhilinde birçok yeni ve amatör müzik sever popüler olma yolunda hızla ilerliyor. Aynı zamanda yılların sanatçıları da yine çalıştıkları şirketler aracılığı ile şarkılarını bu platforma yüklemektedir.


 

Spotify Ne Kadar Kazandırır?

Spotify ne kadar kazandırır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu uygulamada kişiler tıklama başına para kazanmaktadır. Bu uygulama üzerinde her tıklama başına 0,005 dolar ödenmektedir. Bu da 1000 tıklamada 5 dolar etmektedir. Şirketlerin %10 komisyonu da yine kişilerin kazançlarından tahsil edilmektedir. Bu da 1000 tıklama başına net olarak sizlere 4.5 TL kazandırmaktadır.

Spotify paketlerimizin tamamı api 3.0 desteği ile sizlere sağlanmaktadır. Tamamen kendi alt yapımız olmasından dolayı Spotify Playlist Takipçisi Paketleri şimdi %20 indirim imkanı ile sitemizden satın alabilirsiniz.