Spotify Kaç Para Kazandırıyor?

Spotify Kaç Para Kazandırıyor?

Spotify Kaç Para Kazandırıyor? Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Spotify müzik üreticilerinin yüksek miktarda para kazandığı platformlar arasında yer alıyor. Spotify üzerinden para kazanmak ise kişilerin düşündüğünden çok daha kolay denilebilir. Müzik ile yakından ilgilenen birçok kişi için spotify kaç para kazandırıyor sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Spotify milyonlarca üyeye sahip bir platformdur ve bu üyelerin yarısı da ücretli olarak üyelik açan kişilerdir. Müzik sahipleri için ciddi anlamda gelir elde edebilme imkânı sunan Spotify oldukça devasa bir platform olarak hizmet vermektedir. Burada standart kullanıcılar için para kazanabilme imkânı bulunuyor. Yalnızca kendinize ait bir eseriniz var ise para kazanma şansınız bulunmaktadır.


 

Spotify’de Nasıl Para Kazanılır?

Spotify üzerinden günümüzde birçok insan yüksek oranda para kazanmaktadır. Bu nedenle de spotify kaç para kazandırıyor sorusu daima gündemdedir. Bu mecradan kişiler farklı miktarlarda kazanç sağlamaktadır. Çünkü bu durum tamamen abone sayısı ve kişilerin performansı ile alakalı olan bir durumdur. Spotify üzerinden para kazanabilmek için şu noktaları bilmek gerekmektedir:

  • Öncelikle kendinize ait bir müziğiniz olması gerekiyor.

  • Ancak bu mecra üzerinde direkt müzik yüklenebilecek bir alan bulunmuyor.

  • Bu işlem için bir müzik şirketi ile anlaşmanız gerekmektedir.

  • Spotify ilk etapta kullanıcılar ile doğrudan muhatap olmak üzere direkt olarak müzik şirketleri ile çalışmaktadır.

  • Spotify sizin müziğinizin telif hakkını ölçer ve bu müzikten elde edilen kazancı da şirketlere öder.

  • Müzik şirketleri de bu çalışmalardan komisyonlarını alarak sizlere ödeme yaparlar.

Günümüzde tüm şarkıcılar da yine çalıştıkları müzik şirketleri aracılığı ile müziklerini bu platform üzerine yüklemektedir. Şarkılarınızı da bu mecra üzerinden listelemek büyük bir kolaylık olarak sunuluyor. Bir müzik şirketi ile anlaştıktan hemen birkaç saat sonra rahatlıkla müziklerinizi platforma yükleme gerçekleştirebilirsiniz.


 

Spotify Ne Kadar Kazandırır?

Spotify kaç para kazandırıyor sorusuna farklı bir yanıt verilebilir. Bu uygulama tıklama başına kişilere para kazandırmaktadır. Bu uygulama üzerinden eğer 1000 tıklama aldıysanız 5 dolar kazanma şansınız bulunmaktadır. Her bir dinleme için 0,005 dolar verilmektedir. Bunun yanında müzik şirketlerinin de %10’luk komisyonunu da hesap etmek gerekmektedir.