Spotify Neden Markalar İçin Bir Yer Haline Geliyor?

Spotify Neden Markalar İçin Bir Yer Haline Geliyor?

Dünya çapında aylık 217 milyon aktif kullanıcıyla, bazı markaların dikkatlerini bir sosyal medya platformu olarak Spotify'a da önem vermesinin çok açık bir nedeni var. Peki, markalar burada kullanıcılarla nasıl etkileşime giriyor? İşte Spotify'ın markalara sunduklarının bir dökümü ve kullanımının birkaç önemli örneği.

  

Organik Dağıtım Ve Farkındalık İçin Çalma Listeleri

Raporlara göre, kullanıcı dinleme süresinin yaklaşık üçte biri Spotify tarafından oluşturulan oynatma listelerine harcanıyor, ancak başka bir üçüncüsü de kullanıcı tarafından oluşturulan oynatma listelerine gidiyor (bunlar platformdaki herkes tarafından oluşturulabiliyor ve paylaşılabiliyor).

Bu, bir şirketin veya ürününün veya hizmetinin sesli bir temsili olarak işlev gören markalı oynatma listeleriyle, kullanıcılarla etkileşim kurmak ve organik erişimi artırmak isteyen markalar için iyi bir seçenek olabilir.

 Örneğin, profilinde bir dizi markalı çalma listesi bulunan fitness giyim markası Gymshark'ı ele alalım. Marka elçileri veya "influencer"lar tarafından oluşturulan çalma listelerinin yanı sıra belirli bir eğitim veya spor stiliyle ilgili genel antrenman müziği playlistleri yayınlamışlar ve bunu sosyal medya hesaplarından duyurmuşlar.

 

Gymshark'ın oluşturduğu bu Spotify playlist marka ile uyuştuğu için güzel bir örnek. Başka bir deyişle, kullanıcılar her spor yaptıklarında çalma listelerine ulaşma olasılıkları yüksektir (bu nedenle markanın hem spor hem de müzik bağlantısını güçlendirir). Nike bunu egzersiz sırasında kullanıcılara eşlik edecek çok çeşitli müzikler içeren Nike + Run Club profiliyle de yapıyor.

McDonald’s ve Coca-Cola gibi diğer markalar da Spotify'da benzer bir varlığa sahip, bir ürünle (ve reklam kampanyasıyla) oynatma listeleri veya yaz ve mutluluk gibi genel bir tema oluşturuyor.

Perakende markaları, çevrimiçi ve çevrimdışı deneyimleri, mağazalarda çalınan müziği harmanlamak için platformu kullanan H&M ve Pull & Bear'ın beğenileriyle hizalamak için Spotify'ı da kullanıyor.

 

 

Sponsorlu Oynatma Listeleri ve Kişiselleştirme

Daha yakın bir zamanda Spotify, platformun en popüler özelliklerinden biri olan 'Haftalık Keşfet' oynatma listesini dahil etmenin sponsorluk açtığını duyurdu. Artık markalar tüm haftanın çalma listesine sponsor olacak ve Spotify'ın hizmetin ücretsiz sürümündeki şarkılar arasındaki reklam araları sırasında ses ve video reklamlar eklediği bildiriliyor.

İlk katılan marka, “Hepimizi Güçlendirmek” adlı bir kampanyada yapay zeka yeteneklerini tanıtan Microsoft oldu.

 

İyi SMM'de Spotify Fırsatları

Markanızın, kişisel hesabınızın veya müzik grubunuzun hesabını yönetmek, kitlelere ulaştırmak mı istiyorsunuz? İyi SMM'nin sunduğu Spotify Takipçi Al veya Spotify Dinlenme Satın Al paketleri tam size göre! Bu paketler sayesinde Organik Türk Spotify takipçileri satın alabilirsiniz. Yayınladığınız tek bir parçaya veya oluşturduğunuz bir oynatma listesine dinlenme göndererek dinlenme sayısını artırabilirsiniz.

İnternetteki spotify takipçi hilesi, spotify takipçi kasma gibi aldatıcı sitelere hesap bilgilerinizi kaptırmadan işin uzmanından hizmet almanızda fayda var. İyi SMM tüm sosyal medya ihtiyaçlarınız için yanınızda.
 

Sitemizden alacağınız tüm Spotify Türk Takipçi Al ve Spotify Playlist Dinlenme paketlerinde;

  • Takipçiler yavaş ve doğal artar.
  • Düşüşlere karşı garanti veriyoruz.
  • Şifre istemiyoruz.
  • 3D Güvenli ödeme sunuyoruz.

 

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Diğer faydalı blog yazılarımız için tıklayın. Spotify ve diğer sosyal medya paketlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için canlı desteğe yazabilirsiniz.

 

 

 

İyi Sosyal Medya Marketi

 

⭐️ TikTok canlı izleyici kategorisi aktif!

 

❤️ Kick saatlik izleyici kategorisi satışta. Haftalık ve aylık paketler için canlı desteğe yazın.

 

Tiktok
30 Dakika - 50 İzleyici
  • Yayın Açık Olmalıdır!
  • 5 Dakika İçinde Otomatik Başlar
  • Link: https://www.tiktok.com/@kullaniciadi
  • Şifre Gerekmez
  • 3D Güvenli Ödeme
40.00₺25.00₺
Satın Al