Discord geri sayım botu nasıl yapılır?

Discord geri sayım botu nasıl yapılır?

Eğer bir oyun severseniz ve severek kullandığınız uygulamayı Discord geri sayım botu ile daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız yazımızda her türlü bilgi ve detaya ulaşabilirsiniz. Discord günümüzde özellikle online oyun severlerin mutlaka kullandıkları bir uygulama olarak öne çıkıyor. Kullanımı son derece rahat olan uygulama oyuncuların oyun dışı bir platformda bir araya gelebilmelerini ve sohbet edebilmelerini sağlıyor. Ortak yayın yapılabilen sohbet uygulamasına bir kullanıcı adı ile kolayca giriş yapmak mümkün olabiliyor. Birçok farklı botun kullanılabildiği Discord bu botlar sayesinde daha rahat kullanılabilen bir uygulama haline dönüşüyor. Discord geri sayım botu nedir sorusuna yanıt arıyorsanız, edineceğiniz kod bilgiler i dahilinde kendi Discord sohbet kanalınızı kodlar ile daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Discord Geri Sayım Botu Nasıl Yapılır?

Discord kodlarını uygulamanız için kod yazma becerisine sahip olmanız gerekir. Kod yazamıyorsanız hazır olarak yazılan ve paylaşılan kodları bularak bunları Discord içerisinde uygulayabilirsiniz. Discord bot sistemi hakkında bilmeniz gerekenleri şöyle sıralayalım

  • Discord bot sisteminin çalışabilmesi için bütün kodun doğru girilmesi gerekir.

  • Discord kodları bir kere girildikten sonra iptal edilene kadar kullanılabilir.

  • Discord kodları istenildiği durumda iptal edilebilir.

  • Discord uygulamasında aynı anda birden fazla bot kullanılabilir.

  • Discord botları güvenli koşullarda kullanıldığında herhangi bir tehdit içermez.

  • Discord botları uygulama içerisinde birden fazla sohbet kanalında uygulanabilir.

Yılbaşı Discord Geri Sayım Botu

Discord geri sayım botu kodlarını uygulamaya doğru bir şekilde girdikten sonra otomatik olarak kullanılmaya başlandığını görebilirsiniz. Birçok aktif kullanıcının kullandığı Discord uygulaması üzerinde yılbaşı geri sayım botu oluşturmak için ihtiyacınız olacak kod bilgisi şöyledir;

const Discord = require('discord.js');
const ms = require('parse-ms');

exports.run = async(client, message, args) => {
let okul = new Date('2020-01-01:00:00')
let zaman = ms(okul - Date.now())
message.channel.send(`Yılbaşının kutlanmasına **${zaman.days}** gün **${zaman.hours}** saat **${zaman.minutes}** dakika kaldı!`)
}
exports.conf = {
enabled: true,
guildOnly: false,
aliases: [],
permLevel: 0
};

exports.help = {
name: 'yılbaşı',
description: '',
usage: ""
};

Discord geri sayım botu kodunu olduğu gibi kullanmanız gerekir. Kodlamalarda herhangi bir değişiklik yaptığınız taktirde Discord geri sayım botu çalışmayacaktır. Discord geri sayım botu nasıl iptal edilir konusunda bilgiye ihtiyacınız olduğunda, kodu girdiğiniz alana tekrar ulaşarak kodu alandan silmeniz ve işlemi kaydetmeniz yeterlidir.

Api 3.0 alt yapısının kullanan sayılı firmalardan birisiyiz bu yüzden Discord Gerçek Türk Sunucu Üyesi Paketleri şimdi %20 indirimli olarak satın alabilirsiniz.