Discord RTC Bağlanıyor Hatası

Discord RTC Bağlanıyor Hatası

Discord RTC Bağlanıyor Hatası Günümüzün en popüler yazışma uygulamalarından birisi de Discord uygulamasıdır. Bu uygulama birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. En çok kullanan kişiler de internet üzerinden oyun oynamayı çok seven kişilerdir. Oyun platformlarında kişilerin anlık olarak iletişim kurması son derece zor olabiliyor. Böyle zamanlarda Discord RTC bağlanıyor hatası gibi birçok farklı hata türüne rastlanabiliyor.

Bu hatayı alan kişiler rahatlıkla düzeltebilme şansına sahip olabiliyorlar. Telefondan da bilgisayardan da bu uygulamayı kullanan kişiler birilerini aramak istediklerinde bu sorun ile karşılaşıyorlar. Bu sorunun çözümü konusunda ise birtakım detaylara dikkat etmek gerekiyor. Dünya üzerinde çok fazla kullanılan bir uygulama olması Discord uygulamasında karşılaşılan sorunların kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır.


 

Discord RTC Bağlanıyor Hatası Nedir?

Sürekli olarak discord uygulaması üzerinden RTC bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz. Discord RTC bağlanıyor hatası birçok kullanıcının yaşadığı hatalar arasında yer alıyor. Bu hatayı sonlandırabilmek ve Discord uygulamasını daha iyi bir şekilde kullanabilmek için çeşitli çözümlere başvurabilirsiniz. Bu sorunla karşılaşmanızın nedenleri arasında şunlar vardır:

  • Ağ bağlantısı ya da Proxy ayarlarınızdan kaynaklanabilir.

  • Virüs koruma programı bazen Discordu zararlı bir uygulama olarak görebilir.

  • Sunucu problemleri nedeniyle sorun ortaya çıkabilir.

  • VPN ayarlarında sorunlar olabilir.

Bu nedenlerden kaynaklı olarak Discord RTC sorunu yaşamanız olası bir durumdur. Ancak bu durumu aşabilmeniz için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar da vardır.


 

Discord RTC Bağlantı Sorunu Çözümü

Discord RTC bağlanıyor hatası yaşıyorsanız bu sorunun çözümü için cihazı yeniden başlatın. Windows işletim sisteminde başlat düğmesine basın ve buradan güç düğmesini kapatın. Daha sonra güç kaynağının fişini çekin ya da dizüstü bilgisayarınızın pilini çıkarın. Daha sonra ise yönlendiriciyi açın ve modemin güç kablolarını çıkarın. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazı tekrardan açın ve kabloları takın ve göstergeleri kontrol edin.

Aynı zamanda pili dizüstü bilgisayara yerleştirin ve çalıştırın. İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun. Discord’un bağlantısı olduğunu kontrol edin ve RTC bağlanma sorunu çözüldüyse bu durum Dinamik IP’den kaynaklanıyor demektir. DNS sunucusunu da değiştirerek sorunun çözümünü sağlamanız mümkün olmaktadır.

Tamamen kendi alt yapımızı kurmuş olduğumuz Discord Üye Paketleri incelediğinizde zaten anlayacaksınız ki paketlerimizin %100 gerçek ve organik olduğunu.