İnstagram Hesabım Çalındı Savcılık Dilekçesi

İnstagram Hesabım Çalındı Savcılık Dilekçesi

İnstagram Hesabım Çalındı Savcılık Dilekçesi İnstagram birçok kişinin keyifle zaman geçirdiği mecralar arasında yer alıyor. Hem son derece eğlenceli hem de oldukça yüksek standartlarda bir platform olan instagram kişilerin vakit geçirmesinde en etkili yolları sunuyor.

Beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veren instagramda kişiler kendilerine ait bir hesabı kolaylıkla açabilirler. Ancak hesap açma sırasında mutlaka kullanıcı adı ve şifre bilgilerini son derece yüksek standartlarda belirlemeniz gerekir. Aksi halde birçok platformda olduğu gibi instagramda da hesaplarınızın çalınması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Böyle durumlarda resmi makamlara başvurarak hesabınızın çalınması konusunda yasal bir süreç başlatabilirsiniz. İnstagram hesabım çalındı savcılık dilekçesi hazırlayarak hesabınızın geri alınması konusunda işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda hesabı kimin çaldığını da bu yolla kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


 

Çalınan İnstagram Hesabı İçin Yasal İşlem Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabını çaldıran kişilerin yasal olarak başvuru yapması gerekir. Eğer hesabınız kişisel bir hesapsa ve ciddi bilgilerle görseller bulunmuyor ise yasal işlem başlatmanıza gerek bulunmuyor. Ancak kurumsal bir hesapsa ya da binleri bulan bir takipçiniz var ise yasal olarak başvuru yaparak hesabı alabilirsiniz. İnstagram hesabım çalındı savcılık dilekçesi hazırlamak için mutlaka bazı bilgileri detaylı olarak dilekçede belirtmelisiniz. Dilekçenizde olması gereken bilgiler arasında şunlara yer vermelisiniz:

  • Başvuru yapacağınız kurumun adını dilekçenin başına hitap edecek şekilde yazın.

  • Müşteki adı ve soyadı kimlik numarası

  • Vekili yani avukat ismi adı ve soyadı

  • Şüpheli adı ve soyadı

  • Suçun detayları

  • Suça tarihi ve yeri

  • Konu

  • Açıklama kısmı

Gibi bilgileri dilekçenizde detaylı olarak belirtmeniz gerekiyor. Dilekçenizde ıslak imza olmasın ve tarih bulunmasına da dikkat etmelisiniz. Sonrasında dilekçenizi savcılığa verdikten sonra yasal süreci başlatabilirsiniz.


 

İnstagram Hesabı Çalındığında Ne Yapılabilir?

İnstagram hesabım çalındı savcılık dilekçesi hazırlamadan önce söz konusu hesap için sosyal medya platformunun kendi yardım merkezlerinden destek almanız gerekir. Bu süreçte eğer bilgilerinizi doğru olarak verirseniz ve hesapların size ait olduğu kanıtlanırsa o zaman savcılık başvurusu yapmaya gerek kalmadan rahatlıkla instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. İnstagram yardım merkezi sizlere bu süreçte birtakım sorular yöneltebilir.

Doğal gibi görünen “Instagram Çekiliş Takipçisi %100 Türk” paketlerimizi inceleyip uygun fiyata almak istersiniz diye buraya bırakıyoruz.